Populiariausi mitai apie Poliuretano putas

  Mitas nr. 1 Poliuretano putos išskiria toksines medžiagas

  Poliuretano putų pagrindas yra plastikas - lygiai toks pat koks naudojamas namų apyvokos daiktams ar vaikų žaislams gaminti. Daugelis galvoja, kad jei ant Poliuretano putų nesikaupia bakterijos ir jos yra nedegios, tai ženklas, kad medžiaga yra kenksminga. Tačiau tai yra netiesa, šios putos neturi jokių kenksmingų sudedamųjų dalių, jos yra draugiškos aplinkai, turi visus reikiamus sertifikatus ir atitinka higienos bei saugumo reikalavimus.

  Mitas nr. 2 Poliuretano putos yra labai degios

  Daugelis purškiamų komponentų iš tiesų yra degūs. Tačiau poliuratano putos savo sudėtyje turi kelis kitus komponentus, kurie paverčia jas visiškai nedegiomis, jos taip pat nesmilksta ir nerūksta. Tinkamai užpurkšta poliuretano puta yra netgi mažiau degi nei kad mineralinė vata (kuri pasižymi aukščiausia nedegumo klase).

  Mitas nr. 3 Poliuretano putos - tai nauja ir nepatikrinta medžiaga

  Nors Lietuvoje poliuretano putos išpopuliarėjo ne taip ir seniai, Europoje jos atsirado beveik prieš šimtmetį. Jas išrado du Vokietijos mokslininkai. Rinkoje ši šiltinimo medžiaga yra nuo 1937, tad per tiek metų ji buvo ir išsamiai ištirta, ir išbandyta, ir patikrinta laiko. Kartu su moderniomis technologijomis jos išpurškimo metodai buvo patobulinti, kad dar labiau pagerino medžiagos savybes.

  Mitas nr. 4 Poliuretano putos tarnauja vos kelis metus

  Pats žymiausias laiko testas buvo atliktas Londone, kur industrinis šaldymo įrenginys buvo apšiltintas 1957 m. Pastatas buvo nugriautas 2005 m., o Poliuretano putų apšiltinimo dalis nusiųsta tyrimams. Rezultatai parodė, kad per visus šiuos metus medžiagos izoliacinės savybės visiškai nepakito. Apšiltinimas puikiai tarnavo visus 48 metus ir būtų tarnavęs dar ilgiau. Tad baimės, kad ši medžiaga yra neilgaamžė, yra visiškai nepagrįstos

  Mitas nr. 5 Poliuretano putos yra brangios

  Poliuretano putos kaip apšiltinamoji medžiaga yra iš ties brangi. Tačiau jei skaičiuojame viso darbų proceso kainą ir palyginame su kitais apšiltinimo būdais, sutaupymo mastais bei tarnavimo laiku, Poliuretano putos tampa toli gražu ne brangiu pasirinkimu. Šiltinant šiomis putomis nėra jokių likučių, kurie išmetami šiltinant kitomis medžiagomis, darbai atliekami greitai, tad sutaupoma ir šioje vietoje, taip pat ši medžiaga nereikalauja korekcijų daugelį metų.

  Keli faktai apie poliuretano putas

  Sutaupo 60% ir daugiau energijos!
  Nepalieka jokių plyšelių šalčiui!
  Tarnauja 50 metų ir daugiau!

  Kurią namo dalį norėtumėte apšiltinti?

  Dažnai užduodami klausimai